Oyun Terapisi Sertifikası

Oyun oynamak çocuklar tarafından bir tür eğlence aracı olarak görülse de oyun oynamak aynı zamanda çocukların beyin fonksiyonlarının yansıdığı en önemli olgulardan biridir. Çocuklar oyun oynarken sadece eğlenmez aynı zamanda onların düşüncelerini oyunla birlikte ortaya koyduklarını göreceksiniz. Bu yüzden  çocuklara oyun terapisini sunuyoruz ve bu şekilde çocukların ailesiyle birlikte ortak bir çalışma ile çocuklarının düşünsel zekâsını ortaya koymasında yardımcı oluyoruz. uzman kadromuz ile birlikte çocuklarınızın profesyonel anlamda zekâsının gelişimini oyun terapisi ile birlikte gerçekleştiriyoruz.

Oyun Terapisi Ve Düşünsel Zekâ

Oyun oynarken çocukların tüm beyin fonksiyonlarının ve duygusal dürtülerinin çalıştığı bilimsel çalışmalarda araştırılarak kanıtlanmaktadır. Bilimsel anlamda yapılan araştırmalara göre toplam 100 çocuk üzerinde her gün deneyler yapıldı ve varılan sonuca göre çocukların zekâsını ve onların algı kapasitesindeki değişimi oyun sırasında arttığını tespit edilmiştir. Bizler de akademik kadromuz ile birlikte yaptığımız özel çalışmalarla oyun terapisi düzenliyor ve çocuklarınızın algı kapasitesindeki artışı sağlıyoruz.

Çocuk Ve Aile Birlikteliği

Oyun terapisini sadece çocuklar üzerinde yapmıyoruz. Akademik kadro olarak aile ve çocuk ilişkisinin birlikte yürütülmesine inandığımız için programlarımızda aileleri de terapiye davet ediyoruz. Aile ve çocuk birlikteliği ile kendi programlarımızla birlikte oyun terapisini sunmaktayız.

Oyun Terapisi Ve Faydaları

Oyun terapisi ile ailelere ve çocuklara birçok fayda sunmaktayız. Oyun terapisi sayesinde çocukların zihinsel düşünme isteği artar ve hayata daha uyumlu bir şekilde başlangıç yapmış olur. Ayrıca oyun terapisi çocuklar üzerindeki öfke duygusunu yok ederek onun yerine duygularını daha aktif bir şekilde yönetmelerini sunuyor. Böylelikle çocukların sosyalleşmesinin önündeki en büyük engeli başarılı uzmanlarımız ile birlikte kaldırmaktayız. Çocukların hayatlarındaki aktifliğini böylelikle arttırmış oluyoruz.